Haberler

Tarim Kredi Gida

ORTAK ALIM OTOMASYON PROJESİ 

Eski adıyla Trakya Yem Yağ A.Ş. yeni adıyla Tarım Kredi Gıda A.Ş. Trakya bölgesindeki 105 Kooperatif ile faaliyet gösteren bölgedeki en önemli kurumlardan biridir.

Trakya bölgesinde buğday, arpa, kanelo ve ayçiçek tohumu üretiminde mustahsile tohum ve gübre desteği verir. Bu desteğin yanında satınalma, satış ve kredi konusunda çalışmalar yapar.


Yaptığımız web tabanı otomasyon programı, 105 kooperatif ve bunlara bağlı mustahsillerin satınalma ve satışa operasyonlarındaki tüm süreçlerini takip etmektedir.
Hububat ve ayçiçek tohum kalitelerini etkileyen süne ,hektolitre gibi parametrelerin doğru ölçülmesi ve sisteme girilmesi ile üreticiye hatasız ve sorunsuz fiyat verilmesi hedeflenmektedir.

Her bir kooperatifi birer depo olarak sisteme tanımladık. Alınan ürünlerin müşteriye veya fabrikalara sorunsuz şekilde iletilmesinin sağlanması için takip sistemi koyduk.

Proje şu anda 50.000 satınalma ve satış kaydıyla devam etmektedir. Önümüzdeki sezon ürün parametrelerin doğru hesaplanabilmesi ile birlikte mustahsile doğru ve tarafsız fiyat verilmesi için bir çalışma daha yapılacak.

Tasarım grubumuz Tarım Kredi Gıda için bir web sitesi tasarımı yaptı. Siteye erişmek için www.tarimkredigida.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Bu özel proje de emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

 

Let's Clup Manji Restoran Cafe


Manji Restoran-Cafe Ataşehir girişinde kurulmuş, geniş bir alana sahip altında Let's Club adında bir spor merkezi bulunan lüks bir işletmedir.
Yarı Olimpik havuzu, bar ve restoran alternatifleriyle müşterilerine her türlü hizmeti sunabilme hedefi üzerine kurulmuştur. 

Restoran Otomasyon sistemi "Restaurant Express" yazılımımız ile yapılmaktadır. Otomasyon sistemimiz 3 el terminali, 3 dokunmatik sistem ve 3 adet termal yazıcı ile hizmet vermektedir.
Yaz ayında havuzun devreye girmesi ile birlikte el terminalleri sayısının arttırılması hedeflenmektedir.

 

 

   

Kentsel Dönüşüm Projesi

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ VATAN MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Sampaş ve Avrupa Değerleme firmaları ile ortak yapılan Kentsel Dönüşüm projesinde 5 aya yakın bir süredir özel bir proje yürütmekteyiz.
İşin Değerleme ayağında yaptığımız 2 özel uygulama ile sektöre yeni yazılımlar ve teknolojiler kazandırdık.

Bina, konut ve işyerlerinin değerlenebilmesi için saha çalışmasını hızlandıracak ve veri toplamadaki hata payını azaltacak bazı yeni araçlar ve yazılımlar geliştirdik.

Gayrimenkul Değerleme alanında sahadan veri toplayabilmek için Türkiye'de ilk kez Tablet PC ler üzerinde çalışan bir yazılım geliştirdik. Bu yazılım sayesinde sahada çalışan mühendis ve mimarlar hatasız olarak veri girişi yaparak merkezi sisteme veri aktarabilmektedir.

GSM şebeksinin çekmeme durumu göz önüne alınarak, bilgilerin tabletlerde muhafaza edilmesi ve saha çalışması sonrasında ana sisteme aktarılması için özel yazılımlar geliştirdik. Bu yazılımlar ayrıca tapu da kayıtlı olmayan bağımsız birim ve bina kayıtlarının açmasına izin vererek o anda işlem yapmasını sağlamaktadır. 

Fotoğraf arşivleme ve raporlama da karşılaşılması muhtemel sorunları tabletler üzerinde ki kameralar aracılığı ile çözdük. Kaydın oluşturulması ile birlikte bilgilerin girişi, hemde fotoğraf çekimleri aynı anda yapıldı. Çok nadir de olsa dijital fotoğraf makinası ile yapılan çekimler, tabletler üzerindeki alanlara sonradan ilişkilendirilerek bilgi bütünlüğünün bozulması engellenmiş oldu.

 

 

Sahadan toplanan veriler ile Gayrimenkul Değerleme için gerekli ölçü ve fiyatlandırmalar sisteme değerleme uzmanları tarafından girildi.  Binanın konumu, yaşı, içerisinde yapılan tadilatlar ve özelliklerin değerlemeye etki etmesi için bir çok farklı parametre hesaplanarak kullanıldı. ERP sistemlerinin bize kazandırdığı bilgi ve deneyimler sayesinde değişebilien ölçü ve katsayılar kullanılarak hızlı ve hatasız hesaplama sistemini kurmayı başardık.

Yaklaşık 6.500 adet bağımsız birimin değerleme sonuçları ve saha bilgileri Konut-İşyeri, Bina-Arsa Formları olarak yazıcılardan seri şekilde çıkması sağlandı.

Kentsel Dönüşüm projelerinde matematiksel hesaplamaların işin adil yapılmasında ki payı çok büyük. Control Center adındaki 2. yazılımımız her türlü parametreyi göz önüne alarak hesaplamaların hatasız şekilde çıkmasını sağlamaktadır.

Projenin veritabanında kentsel dönüşümün bir sonraki aşaması için gerekli bilgileri bulunmaktadır. Yaptığımız Projede, toplam bütçenin tek tuşla hesaplanabilir olması, verilerin bütünlüğü ve raporlama modülleri ile hızlı çıktı alabilme özellikleri sayesinde kentsel dönüşüm sürecine önemli ölçüde fayda sağladığını gördük.

Bu özel projede Avrupa Değerleme ve Sampaş yetkililerine üstün gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

   

Sayfa 1 > 6